IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych

Data i godzina rozpoczęcia
2023.04.20
08:00
Data i godzina zakończenia
2023.04.22
18:00
Typ wydarzenia
Zjazd

Opis wydarzenia

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Kolejny, już IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych odbędzie się w Lublinie w dniach 20-22.04.2023 r. Za nami trudny okres pandemii COVID-19, czas wojny w Ukrainie. Mimo tych niepewnych i niespokojnych czasów zapraszam Państwa serdecznie do uczestnictwa w naszym Zjeździe.

Postęp i rozwój nowych terapii w naszej dziedzinie jest znaczący. W programie naukowym zjazdu oprócz diagnostyki i leczenia stwardnienia rozsianego, padaczki, chorób naczyniowych mózgu, chorób nerwowo-mięśniowych oraz bólu u dzieci i młodzieży, podejmiemy dyskusje nad rola terapii genowych oraz przełomowych metod leczenia uznanych dotychczas za nieuleczalne chorób układu nerwowego.

Zwracam się z prośbą  o nadsyłanie prac do prezentacji ustnych i plakatowych do dnia 15 stycznia 2023 r. Mam nadzieję, że zechcą Państwo podzielić się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w tej niewątpliwie trudnej dziedzinie, jaką jest neurologia dziecięca. Trzy najlepsze doniesienia ustne zgłoszone i zaprezentowane przez autorów do 40 roku życia zostaną nagrodzone przez PTND grantami naukowymi - każdy o wartości 10 tys. zł. Nagrodzeni będą mogli wykorzystać granty na udział w wybranej przez siebie konferencji / kongresie. Narzędzie do zgłaszania streszczeń zostanie udostępnione na stronie internetowej.

Zjazd to także Walne Zebranie Członków Towarzystwa oraz wybory nowych władz. To ważny moment w życiu PTND. Nasze Towarzystwo to jedyna reprezentacja polskich neurologów dziecięcych, której znaczenie zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej zależy tylko od nas.

Zjazd to również okazja do spotkania starych znajomych, poznania nowych osób, do nawiązania przyjaźni i współpracy. Mam nadzieję na owocne obrady, szeroką dyskusję nawiązywanie nowych znajomości i kontaktów.

Serdecznie zapraszam

Prof. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska
Przewodnicząca Zarządu Głównego PTND

Szczegółowe informacje