Opublikowany: 08/04/2022

II edycja Akademii Młodego SMologa

Wcześniejsze stosowanie kwasu acetylosalicylowego a przebieg udaru niedokrwiennego mózgu

Sekcja SM i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego w 2020 r. objęła patronatem i opieką merytoryczną kompleksowy, 12-miesięczny projekt edukacyjny, który jest skierowany do wybranej grupy młodych neurologów pragnących zdobyć najnowszą wiedzę z zakresu patogenezy, diagnostyki i terapii stwardnienia rozsianego. Jesteśmy właśnie na finiszu pierwszej edycji projektu, który został wyjątkowo dobrze oceniony przez uczestników. Zachęceni tym rezultatem pragniemy poinformować o kontynuacji Akademii Młodego SMologa.

Nasz program jest współtworzony wraz z firmą Biogen i obejmuje nie tylko tradycyjne metody edukacji, ale i nowoczesne narzędzia cyfrowe.
Osią programu jest platforma edukacyjna, do której dostęp otrzymują wyłącznie uczestnicy projektu. Jest ona bazą między innymi 4-modułowego cyklu wykładów, najnowszych publikacji oraz e-learning’ów z mechanizmów działania DMT, które w sposób angażujący i merytoryczny prowadzą uczestników przez drogę edukacji stworzoną dla przyszłych SM-ologów. W swoich założeniach projekt skupia się również na praktycznych aspektach terapii, dlatego w cyklu szkoleniowym pojawiają się narzędzia interaktywnego omawiania przypadków pacjentów z tzw. ścieżką wyboru oraz prezentacje własnych ciekawych przypadków przez uczestników. I przede wszystkim, platforma spełnia rolę łącznika pomiędzy grupą polskich ekspertów SM a młodymi lekarzami zainteresowanymi tematyką stwardnienia rozsianego. Wraz z rozwojem wiedzy o chorobie, możliwościach jej diagnozowania i leczenia oraz rozwojem programu edukacyjnego platforma jest wzbogacana o nowe informacje i narzędzia. Ponadto, program edukacyjny obejmuje różne podprojekty, które stanowią niestandardową formę zdobywania wiedzy.

Szkolenie jest zakończone uzyskaniem certyfikatu.

II edycja Akademii Młodego SMologa rozpocznie się w maju 2022 r. Będzie w niej uczestniczyć 24 lekarzy. Zaproszenie kierujemy szczególnie do specjalistów neurologii lub lekarzy w trakcie specjalizacji (4–5 rok rezydentury), którzy są członkami zespołów prowadzących programy lekowe leczenia SM lub planują powiązać swoją praktykę kliniczną z obszarem SM. Również do wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o SM i poświęcić 3–4 godz. miesięcznie na edukację w tym zakresie.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniem prosimy o wysłanie zgłoszenia do Prof. dr hab. Halina Bartosik-Psujek: bartosikpsujek@op.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2022

 

 

Załączniki